Чи можна подолати рак?

Чи можна подолати рак?

Чи можна подолати рак?
      ( Духовно- філософські аспекти)

 

4 лютого  щорічно відмічається міжнародний день боротьби з раком.

 Ця дата встановлена все6світньою  організацією охорони здоров’я щою привернути увагу усіх жителів планети Земля до групи таких жажливих захворювань, які узагальнюються двома словами злоякісні новоутворення, або єдиним словом «рак».

Хоча ця хвороба своїм історичним  корінням згадується ще в працях Гіпократа, а  наукові опрацювання беруть початок  з другої половини 18 сторіччя, ще й досі існує багато невідомого і темних плям в лікуванні цієї групи захворювань.

Людство поступово вживається з цими захворюваннями, які забирають щорічно не менше 9 млн. людських життів і перекинулось уже на тваринний світ, а серед науковців і дослідників відсутні кандидатури на спорудження пам’ятника з чистого золота тому, хто першим відкриє дорогу успішному лікуванню цього недугу.

     Рак відноситься до групи дегенеративних захворювань, хоча у виникненні цих захворювань значну роль відіграють  живі організми такі як віруси.

     Кількість захворівших  вперше щороку зростає на 3-3,5% і в світі становило в  2019 році близько 14 млн., а найближчим часом рак займе першу сходинку в структурі смертності людства від захворювань випередивши серцево- судинні.

     З кожним роком зростає онкозахворюваність населення Білої Церкви. Так,   у 2019 році в  м. Біла Церква зареєстровано біля 1000 випадків  вперше діагностованого раку.    При цьому показник онкозахворюваності зріс  на  4,0 %. На кінець 2019 року  на обліку перебувало біля 7000 онкохворих, тобто  кожний 30-й  житель міста хворіє на онкозахворювання.

      В   п’ятірку найпоширеніших онкозахворювань  серед населення Білої Церкви за 2019 р. входять злоякісні новоутворення шкіри, молочної залози,  органів дихання (легень), органів травлення, тіла матки.

     Чому так стрімко зростає  захворюваність  злоякісними новоутвореннями? Без суніву це тому, що зростає кількість причин, що спонукають цей процес  перетворення нормальних клітин організму людини в злоякісні- ракові.

     Завдання цієї статті не ознайомлення з широким колом причин виникнення раку- тобто хімічним, фізичним, вірусним і т.п. канцерогенезом, а надати загальні поняття цього процесу.

     Оскільки рак відноситься до хвороб цивілізаційного характеру, то чи можна нас назвати цивилізованними, якщо ми свідомо чи несвідомо знищуємо самі себе, оточуючу нас природу, екологічну систему, яка є нашою « матір’ю».

     Людство зайшло в тупий кут в оцінці важливості  матеріального і духовного в  своєму  житті.

Висновок єдиний - людині необхідно усвідомити, що все матеріальне – вода, газ, повітря, ресурси їжі, блага життя і т. д. і т. п. мають свій кінець. Необхідно їх раціонально використовувати і берегти.

Ми повинні більше віддаватися духовним справам, робити все, щоб наша душа була чистою, щирою і справи наші тоді будуть чесні. Ось тоді ми отримаємо все те, що називається «Господня , божа благодать».

Пам’ятайте, що наше здоров’я – це гармонія стану душі і тіла, тому боріться і  зміцнюйте свою душу любов’ю і вірою в добро.  

Здоров’я – це  духовно-матеріальна категорія і щоб бути здоровим необхідна щоденна боротьба з шкідливими звичками,  а також мінімізувати свої бажання і зменшити необґрунтовані потреби.

Щорічні економічні збитки від онкологічних захворювань в нашому місті перевищують 15 млн. грн. в рік.

  Близько  80 % онкологічних хвороб попадає  до нас  через рот, повітря, з водою, їжею, тому дотримуйтесь  помірного, здорового харчування, вставайте після прийому їжі з легким відчуттям голоду, надавайте перевагу рослинній їжі, позбудьтеся  шкідливих звичок – куріння і вживання алкоголю.

Особливу  увагу слід приділяти візуальним локалізаціям раку (рак молочної залози, шийки матки, прямої кишки, порожнини рота, шкіри, щитовидної залози, зовнішніх чоловічих та жіночих статевих органів).

     Для своєчасного виявлення цих захворювань велику роль відіграють методи самообстеження,  профілактичні огляди та турботливе відношення пацієнтів до власного здоров’я.

Не забувайте відвідувати з профілактичною метою лікаря, якому ви довіряєте.

 Для профілактичного обстеження двері нашого закладу для вас завжди відкриті.

 

З повагою директор КНП КОР

 «Білоцерківський обласний онкодиспансер»,

кандидат медичних наук , заслужений лікар України Я.Ф.Колеснік