Презентація обласного бюджету – державно-приватне партнерство в охороні здоров’я Київщини

Презентація обласного бюджету – державно-приватне партнерство в охороні здоров’я Київщини

23.10.2019 р. в КЗ КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» відбулася презентація обласного бюджету – державно-приватне партнерство в охороні здоров’я Київщини.

Під державно-приватною взаємодією в сфері охорони здоров’я розуміється взаємовигідне співробітництво органів державної влади, органів місцевого самоврядування (як публічний партнер), приватних і некомерційних організацій (як приватних партнерів) яке дозволяє забезпечити ефективне виконання завдань публічно-правових утворень у сфері охорони здоров’я шляхом залучення приватних ресурсів для створення, реконструкції, управління, утримання інфраструктури охорони здоров’я або надання послуг. За оцінками експертів, найбільш перспективна форма державно-приватної взаємодії в охороні здоров’я – це передача приватному партнеру в концесію об’єктів держави (нерухомого майна) з метою будівництва, ремонту, оснащення медичних установ, а в подальшому – надання платних медичних послуг протягом певного терміну для досягнення окупності вкладених приватним партнером інвестицій і отримання ним прибутку (одночасно з наданням таких послуг на безоплатній основі).

На презентації були присутні:

  • голова Київської обласної ради Стариченко Микола Анатолійович;
  • народний депутат України – Бабенко Микола Вікторович;
  • І-й проректор Київського національного медичного університету професор Канюра Олександр Андрійович;
  • голова постійної комісії Київської обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Бігарі Наталія Володимирівна;
  • В.о. начальника управління охорони здоров’я м. Біла Церква Гадіяк Людмила Василівна;
  • директор ТОВ «ПРОФІ-МЕД 2000» Марута Ігор Леонідович;
  • представники місцевого телебачення і преси.

Головний лікар КЗ КОР «БООД» кандидат медичних наук, Заслужений лікар України Колеснік Ярослав Федорович проінформував поважну аудиторію, про проблеми онкологічної служби, зокрема про те що онкологічна служба Київщини в матеріальному забезпеченні є однією з самих відсталих в Україні, а м. Б.Церква єдине місто в Україні з 25 найбільших міст яке не забезпечене сучасною променевою терапією для лікування онкологічних хворих.

Також доповідач зробив акцент в своєму виступі на те, що без своєчасної діагностики онкозахворювань не може бути успішного лікування, тому необхідний тісний контакт лікарів-онкологів з медичними працівниками первинної ланки охорони здоров’я, сімейними лікарями. Головний лікар відмітив, що показники онкологічної захворюваності в м. Б.Церква і Південному регіоні Київщини одні з найвищих в Україні, проте якісні показники роботи закладу, показники здоров’я пролікованих онкологічних хворих, показники профілактичної роботи одні з найкращих в нашій державі.

Головою обласної ради п. Стариченко М.А., а також народним депутатом Бабенко М.А., головою постійної комісії Київської обласної ради Бігарі Н.В. – було задано ряд запитань і пропозицій з покращення онкологічної допомоги в м. Б.Церква і для населення Київщини в цілому. Оскільки держава на даний час не в змозі повністю фінансувати охорону здоров’я, то найбільш оптимальним варіантом забезпечення успішної роботи охорони здоров’я, в т.ч. і онкологічної служби є державно-приватне партнерство відповідно до Закону України «Про державно-приватне партнерство».

На цій підставі в онкодиспансер було передано для користування сучасний діагностично-хірургічний ендохірургічний комплекс – одного з найкращих світових виробників «Річард Вольф», який може забезпечити не тільки діагностику черевних пухлин але й економічно і клінічно вигідні хірургічні, лапароскопічні втручання на органах черевної порожнини і малого тазу.

Посадовці звернули увагу і пообіцяли підняти і вирішити питання розширення і покращення умов для лікування онкологічних хворих.

В плані державно-приватного партнерства найближчим часом також буде проведена реконструкція відділення променевої діагностики КЗ КОР «БООД» з установкою сучасних апаратів імпортного виробництва – цифрового мамографа для своєчасної діагностики пухлин молочних залоз а також 3-х місного цифрового рентгендіагностичного апарату, комп’ютерного сучасного томографа, що значно збільшить доступність і ефективність діагностики онкологічних, передпухлинних захворювань і приблизить онкологічну допомогу до населення нашого регіону.

  • фото 1
  • фото 2
  • фото 3